Gündem

13 Mayıs Corona son durum Türkiye ve dünya tablosu: Ölü ve vaka sayısı

Corona virüsü 13 Mayıs ölü ve vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Koca ilk kez yoğun bakımdaki hasta sayısının ilk kez binin altına düştüğünü iyileşen hasta sayısının ise 100 bini aştığı müjdesini verdi. Peki, Corona son durum ne? İşte, 13 Mayıs Corona Türkiye ve dünya tablosu…

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Corona son durum tablosu Türkiye ve dünyada merakla araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. En çok merak edilenler arasında ise Corona virüsü vaka ve ölü sayısındaki son durum yer alıyor. Türkiye’de Corona son durum tablosunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından duyurdu. İşte, 13 Mayıs Corona virüsü son durum tablosu…

COROA SON DURUM TABLOSU – TÜRKİYE

Türkiye’de Corona virüsü son durum tablosu yayınlandı. Açıklanan rakamlara göre son 24 saatte 58 hasta vefat etti, 2 bin 826 hasta ise iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 474 bin 3, toplam vaka sayısı 143 bin 114 ve toplam vefat sayısı 3 bin 952’ye ulaştı. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 998, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 535, iyileşen hasta sayısı 101 bin 715 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verilere ilişkin Twitter hesabından “Yoğun bakımdaki hasta sayımız ilk kez binin altına düştü. İyileşen hasta sayımız 100 bini aştı. Toplam test sayımız yaklaşık 1,5 milyon. Virüse karşı asıl gücümüz, maske + 1,5 metre sosyal mesafe. Risk, en çok kalabalık ortamlarda, uzak duralım.” paylaşımında bulundu.

DÜNYADA CORONA SON DURUM TABLOSU

Dünyada ise vaka sayısı 4 milyon 397 bin 546’ya yükselirken iyileşen hasta sayısı son 24 saatte 1 milyon 639 bin 50 olarak kaydedildi. Öte yandan ölü sayısı 295 bin 971’e yükseldi.

İşte Corona sun durum haritası:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı