Gündem

2021 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk’tan ataması açıklaması

2021 öğretmen atamaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklaması geldi. Bakan Selçuk atamalarla ilgili önemli bilgiler verirken yakın sayıyı yükseltmek için girişimlerinin olduğunu dile getirdi. Peki, 2021 öğretmen atamaları ne zaman olacak?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Öğretmen atamaları ile ilgili Bakan Selçuk’tan kısa süre önce açıklama geldi 2021 atamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, sayıyı yükseltmek için çabaladıklarını ifade etti.

ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK MI?

Bakan Selçuk, öğretmen atamalarına ilişkin soruyu yanıtlarken de “2021’de tabii ki atama yapacağız. Bütçede öğretmen ataması var. Sayısının yüksekliği konusunda bizim gayretimiz, çabamız, girişimlerimiz var. Bunun müjdesini inşallah olduğunda paylaşacağız.” dedi.

2021 ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Konuyla ilgili net bir tarih verilmese de yakın zamanda duyurunun yapılması bekleniyor. Öte yandan AÖBT ve diğer KPSS puanlarının açıklanmasıyla birlikte mülakatların hangi tarihte yapılacağı merak konusu olmuştu. Dolayısıyla atamalarla ilgili tarih açıklamasından önce mülakat tarihlerine ilişkin bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Mülakatların da tamamlanmasının ardından atamalarda kullanılacak sıralamaların netleşecek olmasıyla birlikte atamaların hangi tarihte ve ne kadar yapılacağının duyurulacağı tahmin ediliyor.

Atamalarınsa 2021 ocak – şubat aylarında gerçekleşmesi bekleniyor.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı