Gündem

Adalet Bakanlığı hangi alanlarda personel alımı yapacak? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına 418 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki Adalet Bakanlığı hangi alanlarda personel alımı yapacak? Başvuru şartları ve başvuru tarihleri nedir?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Resmi Gazete’de yayımlanan habere göre Adalet Bakanlığı 418 personel alacak. Personel adayı olmak isteyen binlerce aday personel alımının hangi alanlarda olduğunu, şartlarını ve başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Adayların merak ettiği diğer bir konu ise Adalet Bakanlığı personel alımının sözlü sınava mı yoksa yazılı sınava mı tabi tutulacağı.

Adalet Bakanlığı sözlü sınavla mı yazılı sınavla mı alım yapacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, sözlü sınav ile alım yapacak. Sınava, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağırılacak.

Adalet Bakanlığı hangi alanlarda personel alımı yapacak?

Bakanlığın merkez teşkilatına;

-12 istatistikçi,

-3 mimar,

-2 diyetisyen,

-1 şehir plancısı ile

Taşra teşkilatındaki Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerine;

-144 psikolog,

-100 pedagog ve

-156 sosyal çalışmacı alınacak.

Sınava, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağırılacak.

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri

Adaylar, başvurularını 25 Kasım’a kadar “https://pgm.adalet.gov.tr” internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla yapacak. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Adalet Bakanlığı’nın internet sitesinden (www.adalet.gov.tr) ilan edilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı