Gündem

Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı! Sonuçlar anadolu.edu’da!

AÖF yaz okulu sınav sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması Anadolu Üniversitesi’nden geldi. Yapılan açıklamada “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Yaz Okulu Sınav Sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınıza http://aof.anadolu.edu.tr adresinden erişebilirsiniz.” denildi. İşte AÖF sonuçları sorgulama işlemleri ile ilgili detaylar…

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

AÖF sonuçları ile ilgili yaz okulu sınavlarına katılan öğrencilerin merakla beklediği haber geldi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal yaptığı açıklamada “5-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Açıköğretim Sistemi Yaz Okulu sınavlarının sonuçları açıklandı. Bu vesileyle sınavın öncesinde uygulanmasında ve sonrasında görev alan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Derslerini geçen öğrencilere başarılar diliyor, mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

AÖF SONUÇLARI AÇIKLANDI! (YAZ OKULU SINAV SONUÇLARI)

Yazı okulu sınav sonuçlar da diğer sınavlarda olduğu gibi “http://aof.anadolu.edu.tr” üzerinden sorgulanabilecek. Sisteme giriş yapan öğrenciler sınavlardan elde ettikleri puanları görebilecekler.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

HARF NOTLARININ KARŞILIKLARI NELER?

AA, AB, BA, BB, BC, CB, CC NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

Bu harf notları geçerli yani başarılı harf notları arasında yer alıyor. Bu notları elde ede öğrenciler sırasıyla en yüksek  AA olacak şekilde o derse ait başarı ortalamasını öğrenmiş oluyor.

CD, DC VE DD HARF NOTLARI GEÇERLİ Mİ?

Bu notlar koşullu geçerli harf notları arasında yer alıyor. Yani öğrencinin AGNO’su (ağırlıklı genel not ortalaması) 2.00’ın üzerindeyse öğrenci bu derslerden geçmiş sayılıyor. Ancak AGNO 2.00’ın altındaysa bu dersler yeniden alınıp AGNO yükseltilebiliyor. CD, DC ve DD harf notları yükseltmelerde kullanılabilen dersler içerisinde yer alıyor.

FF HARF NOTU NE DEMEK?

FF harf notu öğrencinin almış olduğu dersten başarısız olduğu anlamına geliyor. AGNO ayrımına bakmaksızın öğrencinin bu dersi yeniden alması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı