Magazin

Beren Saat Dert Yandı: Vatan Haini İlan Edildim

Ünlü oyuncu Beren Saat, YouTube üzerinden yayın yapan bir programa konuk oldu. Hayatına dair soruları yanıtlayan Saat, attığı tweetler nedeniyle vatan haini ilan edildiğini söyledi.

Beren Saat, YouTube’da yayınlanan “Ayşegül Doğan Soruyor” programının konuğu oldu. Sosyal medyaya dair açıklamalarda bulunan Saat, birkaç yıl önce attığı bir tweet nedeniyle vatan haini ve terörist ilan edildiğini bu yüzden çok incindiğini söyledi.

MECLİS’TE YUMRUK ATILMASIN

Beren Saat, şunları söyledi: “Siber zorbalık vakalarıyla mücadele için tabii ki hukuki çözümler, birtakım yaptırımlar ve denetlemeler olabilir ama bence çözüm artık nefret söylemlerini, ötekileştirmeyi hayatımızdan çıkarıp, insanların birbirine karşı öfkesini ve hırsını azaltmak. İnsanlara siber zorbalık yapmayacak bir sakinliği, dinginliği, pozitif eleştirmeyi öğretmek lazım. Bu örnek teşkil eden her figür için gereklidir. Bunu sadece liderler bazında söylemiyorum ama önce onlar, önce Meclis’te yumruklar atılmasın, düşünerek konuşalım.”

VATAN HAİNİ İLAN EDİLDİM

Yıllar önce yaptığı bir paylaşım yüzünden başının çok ağrıdığını dile getiren Saat, “Attığım bir tweet nedeniyle vatan haini, terörist ilan edildiğim zaman çok incindim. 5-6 sene önce vatan haini ve terörist ilan edildim. O dönem çok incindiğim, zorlandığım bir zaman dilimiydi. Bu nefreti eğitmek, kitlesel düzeydeki öfkeyi yavaş yavaş iyileştirmek gerekir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı