Magazin

Can Yaman ve Özge Gürel’in Bay Yanlış’ı İçin İkinci Mahkeme Başvurusu!

Başrollerini Can Yaman ve Özge Gürel’in paylaştığı Bay Yanlış dizisinin yayından kalkması için ikinci kez mahkemeye başvuruda bulunuldu.

Kanal D, Can Yaman ile Özge Gürel’in başrollerini paylaştığı ‘Bay Yanlış’ dizisinin yayınının durdurulması için ikinci kez mahkemeye başvuruda bulunuldu. Önceki hafta İstanbul Adliyesi 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran kanal yönetimi, FOX’ta yayınlanan Bay Yanlış dizisi için ihtiyati tedbir kararı aldırmak istemiş ancak mahkeme talebi yerine bulmayarak reddetti.

tv100’de yer alan habere göre Kanal D, 2 Temmuz’da bu kez 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuru yaptı. ‘Bay Yanlış’ dizisinin yapım şirketi Gold Film’e 100 bin TL’lik manevi tazminat davası da açan kanalın talebi bir kez daha reddedildi. Mahkeme tedbir kararının ancak yapılacak mahkeme sonrası kanalın haklılığının ispatı durumuna alınabileceğine hükmetti.

NE OLMUŞTU?..

Kanal D, Bay Yanlış dizisi için Gold Film’le anlaşma yapmak üzereyken Gold Film’in FOX’la anlaştığını, bu durum nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirterek mahkemeye başvurmuştu.

Konu ile ilgili konuşan dizinin yapımcısı Faruk Turgut ise “Birileri işi gücü bırakmış, yayın durdurma kararı almak için uğraşıyorlar. 2’de olmadı bir de 17’de şanslarını denemek istemişler. Bu seferde olmadı. Benim bildiğim kanunlar her mahkemede aynıdır. Yine de siz bilirsiniz. Denemeye devam” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı