Magazin

Haluk Levent Doğa Talanına Tepki Gösterdi: ‘Acına Ortak Olmaya Geldim’

Ünlü sanatçı Haluk Levent, Artvin'de bulunan Kamilet Vadisi'ne yapılacak HES'i söylediği Karadeniz türküsüyle eleştirdi.

Katıldığı sosyal medya projeleriyle gönülleri fetheden Haluk Levent, Kamilet Vadisi‘ne HES yapılmasına tepki gösterdi… Artvin’de bulunan Kamilet Vadisi son zamanlarda HES yapılacağı haberleriyle gündeme geldi. Doğal güzellikleriyle dillere destan olan Karadeniz bölgesi, son zamanlarda doğa talanıyla karşı karşıya. Öyle ki her yıl yeşillikleri ve karpostallara taş çıkaran manzaralarıyla binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan bölgeler, yok olma riski taşıyor. Bu doğa talanına kurban edilmeye çalışılan yerlerden biri de Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi… 

kamilet vadisi

HES İNŞAATI BAŞLADI

Artvin Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde MNG Holding tarafından yapılacak olan hidroelektrik santrali (HES) için 2014 yılında yollar yapılmaya başlandı. Bölge halkı ve çevre derneklerinin yaptıkları mücadele sonucunda yol yapımı imar planı olmadığı için durduruldu. Ancak şirket geride kalan zaman içinde önce yol yapımı için imar planını çıkarttı. Ardından da HES inşaatına başladı.

HALUK LEVENT‘TEN TEPKİ

Ünlü sanatçı Haluk Levent, doğal güzellikleriyle adeta büyüleyen Kamilet Vadisi için şarkı söyledi. Bölgeye HES yapılmasına karşı çıkan Levent, tepkisini Karadeniz türküsüyle gösterdi. Türkü söylediği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Levent,  “Yanına geldim. Sana türkü söyledim. Acına ortak olmaya geldim. (Kamilet Vadisi)” notuyla paylaştı. 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Yanına geldim. Sana türkü söyledim. Acına ortak olmaya geldim. (Kamilet Vadisi)

Haluk Levent (@halukleventacil)’in paylaştığı bir gönderi ()


Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 16:17

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı