Magazin

Huysuz Virjin’in Vasiyeti Yerine Neden Getirilemedi? (Video Haber)

Huysuz Virjin karakteri ile hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Bir röportajında bedenini kadavra olarak bağışladığını açıklayan Dursunoğlu’nun cenazesi akıllarda soru işaretine neden olurken konu ile ilgili açıklamayı yeğeni Gizem Özköseoğlu yaptı.

Zatürre tedavisi gören ve ‘Huysuz Virjin’ karakteri ile tanınan Seyfi Dursunoğlu geçen cuma akşamı tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti. Dursunoğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Magazin Burada (@magazinburadanet)’in paylaştığı bir gönderi ()

“YAZILI OLMADIĞI İÇİN…”

Bir röportajında “Bedenimi kadavra olarak bağışladım” diyen Seyfi Dursunoğlu‘nun bu isteği, yazılı olmadığı için yerine getirilemedi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan yeğeni Gizem Özköseoğlu, “Ailesi ile böyle bir arzusunu paylaşmadı. Ben de sizlerle beraber basın yolu ile öğrendim. Fakat kendisinin vasiyetnamesi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne tüm mal varlığını bağışlanmasıydı. Biz vasiyetnameyi henüz görmedik. Ancak bunu düzenleyen avukatlardan ve dernekten gelen bilgiler doğrultusunda yazılı olarak böyle bir arzusu yoktur. Cenaze ve defin işlemlerinin ÇYDD tarafından yürütülmesini vasiyet etmiştir. Dolayısıyla bizler ailesi olarak bu doğrultuda hareket etmek zorundayız. Aynı şekilde bizlere başka hiçbir kurumdan örneğin bir tıp fakültesinden bir talep gelmedi. Bu talep gelmediği için biz de İslam dininin gereklerine ve ailemizin ön gördüğü şekilde bunu gerçekleştiriyor olacağız” şeklinde konuştu.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Magazin Burada (@magazinburadanet)’in paylaştığı bir gönderi ()

“ÇOK GURURLUYUZ…”

Seyfi Dursunoğlu’nun tüm servetini bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Genel Başkanı Ayşe Yüksel ise büyük üzüntü içinde olduğunu söyledi. “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine kıymetli sanatçımızın bütün mal varlığını bağışladığını hem vasiyeti aracılığı ile hem de basındaki röportajlarından hepimiz biliyoruz” diyerek sözlerine başlayan Yüksel şöyle devam etti: “Derneğimize bu bağışı yaptığı için çok onurluyuz gururluyuz. Büyük sorumluluk duygusu içindeyiz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde binlerce çağdaş gençlik yetişsin diye bağışını bize yönlendirdi. Biz de hukuk süreci tamamlanınca onun isteği doğrultusunda ailesinin desteği ile gereğini yapacağız.”


Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 19:42

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı