Gündem

İntörn doktor ne demek? İntern doktor ne anlama gelir? İntörn doktor korona – İntörn doktor maaşları

Tıp Fakültesi öğrencileri veya mezunları tarafından iyi bilinen intörn terimi Merve Mercan'ın vefatıyla araştırılmaya başlandı. İntörn, İngilizce ‘intern’ kelimesinden gelmektedir. TDK intern kelimesinin anlamını ‘ön hekim’ olarak açıklamaktadır. Peki, intörn doktor ne demek?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

İntörn doktor olan Merve Mercan’ın vefatı herkes tarafından araştırılıyor. İnsanlar intörn kelimesinin anlamını merak ediyor.

İntörn doktor ne yapar?

İntörn doktorluk dönemi tıp eğitiminde mezuniyet öncesi son dönem olup, öğrencilikten sonra meslek hayatına başlama sürecinde önemli bir geçiş dönemi. Hasta yönetiminden, meslektaş ve sağlık çalışanlarıyla ilişkilere kadar birçok becerinin kazanılması ve sürdürülebilir olması bu dönemde gerçekleşiyor. Peki ama intörn doktorların maaşları ne kadar?

İntörn doktor maaşları

Intern Doktor Maaşları 2020 yılı için asgari ücretin 3’de biri olarak bilinmektedir. Kısa süre önce açıklanan net asgari ücret 2.324,70 TL olup, bunun 3’te biri ise güncel olarak 775 TL yapmaktadır. Intern Doktor, Asistan Doktor ile karıştırılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı