Ekonomi

İŞKUR ücretsiz izin maaş desteği (nakdi ücret desteği) ödemeleri ne zaman?

Nakdi ücret desteği olarak da bilinen İŞKUR ücretsiz izin maaş desteği ödemeleri ile ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, İŞKUR ücretsiz izin maaş desteği ödemelerinin hangi tarihte yapılacağını duyurdu.

En Güncel

Nakdi ücret desteği ödemelerinin tarihleri ile ilgili detaylar belli oldu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ödemelerin gerçekleştirileceği tarihleri duyurdu. İşte ödemelerin yapılacağı o tarihler ve destekten faydalanan kişilerin ödemelerini alabilecekleri yerler…

İŞKUR ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Bakan Selçuk, “Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Ödemeler 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçilere Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da yapılacak.” dedi.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEMELERİ NEREDEN ALINACAK?

Haziran ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 8-10 Temmuz tarihleri arasında vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacaktır. Sistemde IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlarımızın da T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre PTT üzerinden ödemeleri yapılacaktır.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haberi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı