Yaşam Tarzı

İspanyol sanatçı: Kendi pencere serinizi üretin – Diken

Yaratıcı duvar resimleriyle bilinen ‘Pejac’ takma isimli İspanyol sokak sanatçısı, yeni tip corona virüsünün yol açtığı Covid-19 salgını nedeniyle evlerine kapanan herkesi yaratıcı sanatsal faaliyetlerle uğraşmaya çağırdı. 

Fotoğraf: Instagram

Instagram hesabı üzerinden ‘Stay Art Home’ başlığıyla bir paylaşım yapan Pejac şu ifadeleri kullandı: “Bu tuhaf karantina günlerinde insanları anksiyete veya sıkıntıdan kurtaracak tek terapinin yaratıcılık olduğuna inanıyorum. Her zaman inandığım gibi; herkesin içinde bir sanatçı vardır. Sizleri kendi ‘pencere serinizi’ üretmeye davet ediyorum. Hayal gücünüzü özgür bırakın ve ortaya çıkan eserleri sosyal medyada paylaşın. Her bir çalışmanız aslında monotonluğa karşı bir panzehir.” 

View this post on Instagram

“STAY ART HOME” In these strange lockdown days, I believe that one of the best therapies to fight anxiety, or boredom, can be creativity. I have always believed as well, that there is an artist inside everyone.I encourage you to create your own “window series”, true urban art at home. Let your imagination fly and post the result on social networks. Every piece of work counts to create an antidote against monotony.The pictures you send to my profile will be shared. Together we will defeat this virus! #stayarthomepejac #ARTFROMHOMEAGAINSTVIRUS #pejacwindowseries #Pejac

A post shared byPejac (@pejac_art) on Mar 22, 2020 at 8:24am PDT

‘İnsanların ancak birbirlerine destek olarak bu zor süreci atlatabileceğini’ belirten sanatçı, kendisine yollanan işleri sayfasında paylaşacağını da duyurdu.

ReklamPejac’ın İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yaptığı duvar resmi. (Fotoğraf: InspirationGrid.com)Üsküdar’daki üç duvarda çalışması bulunuyor

Eserlerini kamusal alanlarda üreten ‘Pejac’, müzeleri gezemeyen insanlar için Moskova, Milan, Paris, Valencia, Salamanca, Londra ve Gazze sokaklarına resimler yapmıştır. İspanyol sanatçı, 2014 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde de üç çalışma yapmıştı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı