Gündem

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı var mı? 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ne zaman?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller arasına İstanbul da eklendi. Eskişehir, Gaziantep, Bursa, Erzincan ve Ankara’nın ardından İstanbul’da da belirli saatlerde 65 yaş üstüne kısıtlama uygulanacak. Peki, İstanbul’da 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi saatlerde olacak?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte il hıfzıssıhha kurulları il bazlı olarak önlemler almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 5 farklı ilde 65 yaş üstüne getirilen saat kısıtlamasına Perşembe gününden itibaren İstanbul da eklenecek. Peki, kısıtlama saatleri ne zaman olacak?

İSTANBUL 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Daha önce 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için verilen kararın Kurul’da yeniden değerlendirildiğine dikkati çekilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Salgınla mücadelede gelinen aşamada bu husus tekrar değerlendirilmiş olup, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00­-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarıya çıkabileceklerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının kısıtlanmasına karar verildi.”

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi illerde?

Açıklamada, muaf tutulacak kişilere ilişkin ise, “10.00­-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri olmak üzere kamu, görevlileri, işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanlarının muaf tutulmasına karar verildi” denildi.

KISITLAMA PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLAYACAK

Açıklamada, kararın uygulamasına 12 Kasım Perşembe gününden itibaren başlanılacağı ifade edildi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı