Gündem

Kasım ara tatili ne zaman, hangi gün? İlk ara tatil ayın kaçında başlıyor?

Kasım ara tatili kapsamında 2020 yılının ilk ara tatili gerçekleştirilmiş olacak. İlk kez geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan ara tatil uygulamasıyla birlikte öğrenciler dönem tatili ve yaz tatiline ek olarak birer haftalık iki ara tatil yaptılar. Peki, bu yıl Kasım ara tatili ne zaman?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

MEB’in uygulamaya koyduğu yeni sistemle birlikte öğrenciler birinci dönemde ve ikinci dönemde birer haftalık ara tatiller gerçekleştiriyorlar. Hafta sonlarının da araya girmesiyle birlikte bu tatiller toplamda 9 gün oluyor. İşte Kasım tatilinin başlangıcı ve denk geldiği tarihler…

KASIM ARA TATİLİ NE ZAMAN, OKULLAR AYIN KAÇINDA TATİL OLACAK?

Bu sene ilk ara tatil, 16-20 Kasım tarihleri arasında olacak. Bu ara tatile 14-15 Kasım Cumartesi ve Pazar günleri ile 21 ve 22 Kasım cumartesi ve Pazar günlerinin eklenmesiyle birlikte toplam tatil süresi 9 gün olacak.

Yani öğrenciler 14 Kasım’dan 22 Kasım’a kadar tatil yapmış olacaklar.

15 tatil olarak bilinen yarıyıl tatili ise 25 Ocak’ta yapılacak. Ara tatillerle birlikte hem öğrencilerin daha sık tatil yaparak motive olmaları amaçlanmış hem de 3 aylık yaz tatili dönüşü oluşabilecek uyum problemini daha aza indirebilmek için yaz tatilinden 2 hafta azaltılmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı