Dünya

Koronavirüs aşısıyla ilgili son dakika haberi: Pfizer aşı bulundu mu? Covid 19 aşı fiyatı ne kadar?

İlaç üreticisi Pfizer'in CEO'su, Pfizer'ın önümüzdeki yıl dünya çapında 1 milyar dozdan fazla koronavirüs aşısı bulundurmayı planladığını duyurdu. Pfizer CEO'su "Onaylandığı takdirde, aşı tüm Amerikan vatandaşlarına ücretsiz olarak sunulacak." dedi. Peki ama koronavirüs aşı çalışmalarında son durum ne? İşte koronavirüs aşısı bulundu mu? sorularının yanıtları!

Corona virüsü aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucusu olduğu BioNTech ve ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer’in gelen olumlu verilerinin ardından bu ay içinde ABD’ye corona virüsü aşısı için onay başvurusunu sunacakları belirtildi.

Koronavirüs aşı çalışmalarında son durum ne?

Pfizer CEO’su Albert Bourla, şirketinin Covid-19 aşı adayını “son 100 yıldaki en büyük tıbbi ilerleme” olarak nitelendirdi. Pfizer, önceki verilere göre aşının% 90’ın üzerinde etkili olduğunu duyurdu. Önümüzdeki yıl küresel olarak 1 milyardan fazla dozu sunmayı planladığını söyleyen Pfizer’in CEO’su aşının yaklaşık 10 milyon dozunun, düzenleyiciler tarafından onaylanması halinde 2020’nin sonuna kadar üretilip Birleşik Krallık’a sunulacağını söyledi.

SON 100 YILDAKİ EN BÜYÜK İLERLEME

Koronavirüs aşı fiyatı ne kadar?
BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının piyasa değerinin altında olacağı duyuruldu. ABD ile yapılan anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar yaklaşık olarak 159 TL olacağı ifade edildi. BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen aşının yüzde 90 oranında etkili olduğu belirtiliyor.
 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı