Gündem

Koronavirüs belirtileri nelerdir? Terleme, ateş, baş ağrısı corona belirtisi mi?

Koronavirüs belirtileri salgının giderek yaygınlaşmasının ardından bir veya birkaç semptomu kendisinde hisseden kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı corona belirtileri ile ilgili detayları resmi hesapları üzerinden paylaşmıştı. Peki, terleme, ateş, baş ağrısı gibi semptomlar corona belirtisi mi?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Covid-19 belirtileri dünya çapında yayılmaya devam eden virüsle mücadele için birçok farklı kanal aracılığıyla paylaşılmıştı. Farkındalık oluşturabilmek amacıyla paylaşılan belirtilerde hastalarda oluşan semptomlar açıklanmıştı. İşte o semptomlarla ilgili bilgiler…

SAĞLIK BAKANLIĞI KORONA BELİRTİLERİ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı’nın covid-19’la ilgili yaptığı bilgilendirmede “Belirtisiz olgular olabileceği bildirilmekle birlikte, bunların oranı bilinmemektedir. En çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve nefes darlığıdır. Şiddetli olgularda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

GÜN GÜN KORONA BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Buna göre en sık karşılaşılan belirtiler yüksek ateşi öksürük ve nefes darlığı olarak söylenebilir. Ancak hastalarda yüksek ateş kaynaklı terleme ve baş ağrısına da rastlanabilir.

KORONA BELİRTİLERİ KAÇ GÜNDE ORTAYA ÇIKAR?

Covid-19 belirtileri genellikle 2 ile 4 gün arasında ortaya çıkıyor ancak bu süre hastanın direncine göre farklılık gösterebiliyor. 15 günlük bulaş süresi boyunca hastanın kendisini izole etmesi gerekiyor. Ek olarak bazı hastaların virüsü semptomsuz geçirdiğinin de göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı