Magazin

Kubilay Aka’dan Mahir Ünal’a ‘Eşcinsel’ Tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Aşk 101 dizisinin öncesinde eşcinsel içerikli kurgulandığını açıklamıştı. Bu açıklamaya dizinin oyuncusu Kubilay Aka'dan tepki geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı YouTube programında Netflix‘te yayınlanan Aşk 101 dizisinin ilk versiyonunda Osman karakterinin eşcinsel olarak kurgulandığını söyledi. Ünal’ın bu sözlerine ilk yanıt dizide Kerem karakterini canlandıran Kubilay Aka‘dan geldi.

“ÜLKEDE HER GÜN ŞİDDET VE TECAVÜZ VAR, HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ?”kubilay aka

Twitter hesabından Ünal’ın sözlerine cevap veren Aka, “Yıl olmuş 2020, bir yanda cinsiyetçilik yapanlar, diğer yanda senaryolarla ilgili yalan haberler. Sevgili büyüklerim, bu ülkede her gün kadına ve hayvanlara tecavüz ve şiddet uygulanıyor. Hangisi daha çok yakışıyor? Biraz anlayış” dedi.

NE OLMUŞTU?

Katıldığı bir YouTube kanalına konuk olan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal Netflix dizisi Aşk 101 hakkında, “Şöyle bir şey oldu geçtiğimiz günlerde Netflix bir dizi istedi, dizinin senaryosu hazırlandı. Dizi bir eşcinsel hikayesiydi ve orada Osman isminde bir eşcinsel üzerinden yerli yapım firmasına bir dizi yapım teklifi verdi. Bu normal bir şey diyebilirsiniz. Ama Almanya’da, Fransa’da Hollanda’da ya da ABD’de, bir eşcinsel kendi özel hayatını yaşar. Ama gazete almaya gittiğinde eğer yanında çocuk edindiği ya da kendi çocuğu da olabilir, gazete bayisine gittiğinde bir cinsel içerikli film dergisinin poşet içinde satılmamasına tepki gösterir” demişti.


Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 16:51

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı