Gündem

Kurban Bayramı ayın kaçında? 2020 bayram tatili ne zaman, kaç gün?

2020 Kurban Bayramı için geri sayım sürerken ibadet görevini yerine getirecek olan kişiler kurbanlıklarını almaya başladı. Peki, bayramda tatil planı yapanlar için bayram tatili süresi kaç gün olacak? İşte Kurban Bayramı tarihi ve vekaleten kesim yapmak isteyenler için belirlenen ücret...

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Kurban Bayramı öncesi kurban ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler kurbanlık alımlarına başladı. Kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen kişiler içinse 2020 yılında yurt içi 975 yurt dışı 825 TL kesim ücreti belirlendi.

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler 2020 takviminde yer alan bilgilere göre bayram 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak. Bayram 1 Ağustos 2020 Cumartesi, 2 Ağustos 2020 Pazar ve 3 Ağustos 2020 Pazartesi günleri devam edecek. 30 Temmuz 2020 Perşembe günü ise Kurban Bayramı arifesi olacak.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Bayramın cuma günü başlayıp pazartesi günü tamamlanacak olması nedeniyle bayram tatilinin 9 güne çıkarılması durumu şimdilik mümkün görünmüyor. Ancak konuyla ilgili resmi açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Uzmanlar kararın koronavirüs verilerine göre belirleneceğini ifade ederken 31 Ağustos’a yakın bir süre kala gelecek olan son veriler bayramın seyrinin nasıl geçeceğini netleştirecek. Buna göre önümüzdeki günlerde kısıtlama olup olmayacağı ile ilgili de resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı