Gündem

Okullar ne zaman açılacak 2020-2021? 31 Ağustos okulların açılış tarihi olacak mı?

Okulların açılış tarihi ile ilgili ilk bilgilendirme geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. 31 Ağustos tarihinin paylaşıldığı açıklamada eğitimin nasıl olacağına ilişkin bilgilere de yer verilmişti. Peki, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için okullar ne zaman açılacak?

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Bu yıl okullarda ikinci dönem koronavirüs gölgesinde geçmiş bu nedenle ikinci dönem uzaktan eğitim şeklinde devam etmişti. Virüsün belirli ölçülerde kontrol altına alınmasının ardındansa bazı alanlarda kısıtlamalarda hafifletmeye gidilmişti. Peki, okulların durumu ne olacak, 31 Ağustos’ta eğitim öğretim başlayacak mı?

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK MI?

3 model için hazır olduklarını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları şöyle: Bilim Kurulu ile istişare yaparak karar veriyoruz. Okulların açılacağı hafta ne olacağın bilinmez.

Biz okul açılsın mı açılmasın mı diye karar verirken, Sağlık Bakanlığı’nın, Bilim Kurulu’nun ortaya koyacağı veriler, o tarihte açılıp açılmayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ama bugünden bunun beklenmesi doğru değil.

31 Ağustos’ta açılmasını temenni ediyoruz. Sağlıklı bir ortam oluştuğunda bunu gerçekten ortaya koymak, gerçekleştirmek istiyoruz ve şartlar el verirse bunu gerçekleştirmek istiyoruz.

Tüm planlarımızı buna göre yaptık, aylardır hazırlanıyoruz.

Sağlık Bakanlığı’nın genel olarak tüm sektörler için hazırladığı rehberler söz konusu. Ama eğitim-öğretim ortamları için bunun biraz daha özelleştirilmesi gerek. Çok uyumlu bir çalışma yapıyoruz.

Son 1 hafta içinde defalarca çalışmamız oldu, bunun teknik altyapılarını ortaya koyabilmemiz için.

Şayet okullar gerekli şartlar sağlanırsa 31 Ağustos’ta açılabilir denilirse biz bunu açarız, hiçbir sorun olmaz.

Denilirse ki, ‘Bir süre açmayın… Uzaktan eğitime devam edin’ Biz uzaktan eğitime hazırız, hiçbir problemimiz yok.

Eğer denirse ki ‘Seyreltilmiş bir ders çizelgesiyle ve azaltılmış ders saatleriyle, karma model deneyin…” biz buna da hazırız.

Verilere bakar o tabloya göre hareket ederiz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı