Magazin

RTÜK’den Sıla’ya Sigara Yasağı! Yayından Kaldırıldı

Sılan’nın “Karanfil” adlı şarkısının klibi, sigarayı özendirdiği gerekçesiyle RTÜK tarafından yayından kaldırdı.

Sigara ile ilgili açtığı davalar ile tanınan Sarıay Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, aralarında ünlü isimlerin de olduğu pek çok kişiye sigarayı özendirdiği gerekçesiyle dava açmaya devam ediyor. Kural bu kez, Sıla‘nın Karanfil şarkısı hakkında da geçtiğimiz Ekim ayında savcılığa şikayette bulunmuş ve yayından kaldırılmasını talep etmişti.

KLİP, RTÜK’E ŞİKAYET EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı da konuyu Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’na iletmişti. Bakanlık da şarkı sözlerinde alkol ve tütün ürünlerinin kullanımını özendirici ifadeler kullanıldığını tespit ederek, söz konusu klibi Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’na şikayet etti. RTÜK yaptığı inceleme sonucu klibin yayından kaldırılmasına karar verdi.

KLİP YAYINDAN KALDIRILDI

Bahsi geçen kararla ilgili RTÜK, Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’na şu ifadeleri içeren bir yazı gönderdi: “Sıla Gençoğlu isimli sanatçının ‘Karanfil’ isimli klibinin yayından kaldırılması hususunda medya hizmet sağlayıcılarla yapılan görüşmeler sonucunda, söz konusu video yayından kaldırılmıştır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı