Magazin

Serenay Sarıkaya ‘Ozan Güven Sessizliğini’ Sonunda Bozdu!

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’a uyguladığı şiddet sonrası ilk kez açıklama yaptı. Olay sonrası sessiz kalmayı tercih eden Sarıkaya, kendisine yöneltilen eleştirilere, ‪"Ne kolay iftiralar atmak; etik, sınır, ahlak bilmeden saldırmak. Her iftiraya ‘yok öyle değil’ diyemem ki. Bu da şiddetin başka türlüsü değil mi? Yeter” diyerek isyan etti.

Ünlü oyuncu Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Bir çok ünlü isim şiddete karşı tepkisini açıkça dile getirirken, bu süreç görüşü en fazla merak edilenlerden biri de Güven’in Fİ dizisinde birlikte rol aldığı yakın arkadaşı Serenay Sarıkaya oldu. Uzun süredir sessizliğini koruyan Sarıkaya InstaStory’den, Güven’e karşı sessiz kaldığı iddialarına yanıt verdi.

SINIRI AŞALI ÇOK OLDU

Ben de insanım benim de duygularım var diyen güzel oyuncu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yahu bir insanın bu kadar da üstüne gelinmez ki! Sesi çıkmıyor diye bu kadar da ileri gidilmez ki artık!!! Üstelik sonu gelmiyor, bitmiyor, bitmiyor. Daha birini iyileştiremeden, daha da serti zaten hazırda bekliyor. ‘Bu mesleği seçmenin bedellerinden’, ‘olacak o kadar ünlüsün’, ‘isminin olduğu her şey çok okunuyor, dikkat çekiyor’, ‘sesimizi çıkarmayalım büyümesin’ deniyor. Kabul etmiyorum!!… Sınırı aşalı çok oldu! Ne kola oldu insanların hayatına iftiralar atmak, sınır, etik, ahlak bilmeden saldırmak… Ben her iftiraya yok öyle değil diyemem ki. Bu ne kadar yorucu… Ama özellikle sosyal medyada bir sesin, varlık belirtin yoksa, sanki bütün varsayımlar gerçekmiş gibi bir de senelerce üzerine yapışıyor. Bir süre sonra senin başkaları tarafından bilinen kimliğin haline geliyor bütün bu saçmalık. Ben bunların hiçbiri değilim ki… Ben de bir insanım, benim de duygularım var. Sanatçı kişiliğim sebebiyle neden hep bir entrika olmak zorunda ismimin geçtiği her konuda. Neden beni ilgilendirmeyen konuların da kahramanı olmak zorundayım? Bunun usturuplu, ahlaklı bir yolu yok mu yahu? Halbuki her şeyim ortada, bir gizemim de yok ki. İşlerim ortada, duruşum ortada, ne yaşadığım belli, neye inandığım belli, neyi temsil ettiğim belli, neyin arkasında durduğum belli. Buna rağmen; seni olduğun gibi asla yansıtmayan varsayımların bir tezahürü olduğun yanılsamasına herkesin delilercesine inanma isteği neden?… Bu çok eskide kalmadı mı artık? Güzel olanı değil de, kötü olanı, yanlış olanı çoğaltmak mı güzele, iyiye taşıyacak bizi? Bu da şiddetin başka türlüsü değil mi? Yeterer…!!!”

serenay sarıkaya ozan güven tepkisi

CEM YILMAZ DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ünlü komedyen Cem Yılmaz da Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u darp etmesine sessiz kalmakla itham edilmişti. Bir süre konuyla ilgili açıklama yapmayan Cem Yılmaz, eleştirilere daha fazla dayanamayarak Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı: “Sevgili arkadaşlar. Kadına şiddet meselesinin “tarafı” olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir. Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden ‘Sen de bir şey söyle’ isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında çok üzgün olmak dışında bir halim yoktur. Yapmayın.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı