Magazin

Seyfi Dursunoğlu Ne Zaman ve Nereye Defnedilecek?

Zatüre tedavisi gören Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetmişti... Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Huysuz Virjin lakaplı Dursunoğlu'nun ne zaman ve nereye defnedileceğini açıkladı.

Huysuz Virjin olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu, zatüre tedavisi gördüğü hastanede vefat etmişti. Milyonlar tarafından sevilen ve sahne şovlarıyla büyük beğeni toplayan Dursunoğlu’nun mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı ortaya çıkmıştı.

“ÇYDD OLARAK ADINI VE ANISINI YAŞATACAĞIZ”

SEYFİ dursunoğlu huysuz virjin

“Türkan Saylan’ın Çocukları Sizi Unutmayacak” notu ile yazılı bir açıklama yapan ÇYDD, Dursunoğlu’nun cenaze töreni ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

*Saygıdeğer sanatçımız, kıymetli bağışçımız Seyfi Dursunoğlu‘nu (Huysuz Virjin) kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Atatürk sevgisini, eğitime verdiği önemi biliyoruz.

*ÇYDD olarak adını ve anısını yaşatacağız. Eğitim hayallerini gerçekleştirecek öğrencilerimizin gözlerindeki ışık ile huzur içinde uyusun. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

*Cenazesi 20 Temmuz 2020 tarihinde Zincirlikuyu Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir.

MİRASINI ÇYDD’YE BIRAKACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Dursunoğlu, bundan sekiz yıl önce katıldığı bir televizyon programında mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakacağını açıklamıştı.

Daha önce mirasını Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını açıklayan sanatçı, bu kararından vazgeçtiğini söylemişti.


Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 18:38

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı