Magazin

Sıla, Sevgilisini Darp Eden Arkadaşı Özer Arkun’u Affetmedi: ‘Bitirdim…’

Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp etmesinin yankıları devam ederken bugün yeni bir kadına şiddet vakası daha yaşandı. Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un evlilik hazırlığındaki sevgilisi B.Y.’yi dövdüğü iddia edildi. Olay, genç kadının savcılığa şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı. Söz konusu şiddet olayına Sıla büyük tepki gösterdi. Arkun ile iş ve arkadaşlık ilişkisini bitirdiğini açıklayan Sıla, mağdur kadının yanında olduğunu dile getirdi.

Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp etmesinin yankıları devam ederken bugün ünlüler dünyasından yeni bir kadına şiddet haberi daha geldi. Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un evlilik hazırlığındaki sevgilisi B.Y.’yi dövdüğü ortaya çıktı. Genç kadının savcılığa yaptığı şikayet üzerine ortaya çıkan olayın ardından Sıla’dan sert tepki geldi.

Sıla, Sevgilisini Darp Eden Arkadaşı Özer Arkun’u Affetmedi: ‘Bitirdim…’

“HAYRET, DEHŞET, ŞAŞKINLIK, ÜZÜNTÜ VE ÖFKE İÇİNDEYİM…”

Instagram hesabının Hikayeler bölümünden açıklama yayınlayan Sıla, “Bugün müzisyen arkadaşım Özer Arkun’un bir kadına karşı işlediği şiddet suçunun haberini aldım. Bu kadar yakınımda, yıllardır birlikte işlere imza attığımız ve şiddetin emaresini görmediğim birinin yaptıkları karşısında hayret, dehşet, şaşkınlık, üzüntü ve öfke içindeyim. ‘Ama’, ‘Fakat’ demeden mağdur kadının tarafında olduğumu, Özer Arkun’la profesyonel ve arkadaşlık ilişkimi bitirdiğimi de kamuoyu ile paylaşmak isterim. Şiddet hiç ummadığımız yerlerden çıkıp bizi şaşırtmaya devam edecek belli ki… Bize düşen dilsiz şeytanlara dönüşmemek…” ifadelerini kullandı.

Sıla, Sevgilisini Darp Eden Arkadaşı Özer Arkun’u Affetmedi: ‘Bitirdim…’

SILA DA DARP GÖRMÜŞTÜ…

Sıla, 29 Ekim 2018’de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayette bulunmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu’nca Ahmet Kural hakkında “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı.

ÖZER ARKUN NE İLE SUÇLANIYOR?..

B.Y., avukatı Fatih Uzun aracılığı ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, 4 Mayıs 2020 tarihinde sevgilisi Özer Arkun’un Üsküdar’da bulunan ikametinde iken evlilik meselesi yüzünden tartıştıklarını ve çok şiddetli dayak yediğini ifade etti. “Hayatımda böyle kan görmedim” diyen B.Y., ifadesine şöyle devam etti: “Saçımdan kan geliyordu. Yüzümde, başımda travma vardı. Gözlerimde morluk vardı. Dudaklarım patladı. Kolumda morluklar vardı. Kolum incindi. Ağrılarım çok fazlaydı. Hala psikolojik olarak burnumdan kan geliyor. Gözümdeki morluklardan dolayı 17 tane gözaltı kremi aldım.”

Darp raporunu korktuğu için alamadığını belirten genç kadın, “Ağrılarım çok fazlaydı. Hastanede kendi videomu çektim, olur da ölürsem aileme hatıra kalsın diye. Pandemiden dolayı olaydan sonra 10 gün daha aynı evde kalmak zorunda kaldım. Yaşadıklarımı psikolojik olarak üzerimden atamadım” ifadelerini kullandı.

Söz konusu suçlama üzerine mahkeme, şarkıcının 4 ay süre ile B. Y.’ye yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürme içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdurun bulunduğu konuta ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçları ile veya sair sürette rahatsız etmemesine karar verdi.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Magazin Burada (@magazinburadanet)’in paylaştığı bir gönderi ()


Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 16:52

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı