Gündem

Son dakika! Kurban Bayramı’nda kısıtlama olacak mı? Bakan Koca’dan açıklama geldi

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan Bayramı'nda yaşanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası gözler Kurban Bayramı'na çevrildi. Sağlık Bakanı Koca, bayramda kısıtlama olup olmayacağı yönünde açıklama yaptı.

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Milyonlarca vatandaş, Kurban Bayramı’nda koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağını merak ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası ‘Kurban Bayramı’nda kısıtlama olacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi konu. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur. Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü. Oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfsısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili. Bu nedenle il bazında bazı kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 31 Temmuz-3 Ağustos 2020

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı