Gündem

Son dakika… Pakdemirli’den Gelibolu’daki orman yangınıyla ilgili açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gelibolu'daki orman yangınının kontrol altına alındığını söyledi. Pakdemirli "450 hektarlık alan etkilenmiş görünüyor. Sevindirici unsur can kaybı yok" dedi.

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

Yangında 450 hektarlık alan etkilenmiş görünüyor. Sevindirici unsur can kaybı yok. En önemlisi bir miktar ağacımızı kaybettik, bir miktar da yaban hayatı son buldu. Biz sabah erken çalışmaya başladık. Sabah hava araçlarıyla müdahaleler sürdü. Gün boyu 50 ila 70 km hızla esen rüzgarla mücadele ettik. Gece boyunca maalesef şartlar da dört dörtlük değildi. Geçen bu yıl karşılaştırmasına bakarsak daha çok yangınımız var. Ama daha az yanan arazimiz var. Yer yer ekili ve dikili alanlarda da bazı hasarlar görünüyor.

Yüzde 90 yanıgnlar insan kaynaklı. yangınlar hiç çıkmazsa en güzeli. Ama çıkınca da biz can siperane mücadele ediyoruz. Yangınla mücadelenin ana unsuru erkenden müdahale etmektir. Biz bu yıl insansız hava araçlarıyla da yangınları gözetliyoruz. Şu saat itibariyle buradaki yangın kontrol altında. Ben bölgede kalıp biraz daha çalışmaları inceleyeceğim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı