Magazin

Susamam’ın Yıl Dönümünde Konuşan Rapçi Şanışer: İnancımı Yitirdim!

Rapçi Şanışer 6 Eylül 2019'da 17 sanatçıyla çektiği Susamam şarkısının yıl dönümünde konuştu. Şarkının yayınlanmasından sonra Türkiye'de olay olan Susamam'ın bestecisi Şanışer, müzikle bir şeyleri değiştirebileceğine olan inancını yitirdiğini söyledi. Şanışer, bildiği tek şeyin müzik olduğunu onun için de müzik yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Rapçi Şanışer 6 Eylül 2019’da 17 sanatçıyla çektiği Susamam şarkısının yıl dönümünde konuştu. Şarkının yayınlanmasından sonra Türkiye’de olay olan Susamam’ın bestecisi Şanışer, müzikle bir şeyleri değiştirebileceğine olan inancını yitirdiğini söyledi.

Şanışer, bildiği tek şeyin müzik olduğunu onun için de müzik yapmaya devam edeceğini ifade etti.

“MÜZİĞİN BİR ŞEYLER DEĞİŞTİRECEĞİNE DAHA AZ İNANIYORUM”

“Şanışer” mahlasıyla bilinen Sarp PalaurMHP lideri Devlet Bahçeli‘nin “Çok tehlikeli şeyler, rap adına Türkiye’de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer” sözleriyle karşı çıktığı Susamam rap parçasının çıkış yıl dönümünde “Müziğin bir şeyler değiştirebileceğini artık daha az inanıyorum” dedi. 

şanışer konser

Geçen yıl 6 Eylül’de dolaşıma giren, sözleri nedeniyle tartışmalara neden olan Susamam rap parçasının yıl dönümünde Twitter hesabından paylaşım yapan Şanışer (Sarp Palaur) “Susamam’ın yıl dönümü bugün. Üzgünüm, müziğin bir şeyler değiştirebileceğine artık daha az inanıyorum. Ama yapmaya devam edeceğim. Zira elimden gelen tek şey bu” diye yazdı. 

SUSAMAM KLİBİ 46 MİLYON GÖRÜNTÜLENME ALDI

Video 6 Eylül tarihinden bugüne yaklaşık 46 milyon görüntülendi. 

Rapçi Şanışer’in 17 şarkıcıyla birlikte söylediği #Susamam şarkısına çektiği 14 dakika 55 saniyelik klip geçtiğimiz yıl eylül ayında Türkiye’de sosyal medyanın gündemine oturdu.

şanışer sarp palaur

Klipte, Türkiye’nin çevre, kadın hakları, hayvan hakları, adalet, hukuk ve trafik gibi toplumsal konularda eleştirel göndermeler yer aldı.

Klip tartışma yarattı. Bazı siyasetçiler klibi ‘darbe’ ile ilişkilendirdi. Klipte yer alan bazı isimler projeden çekildi. Projede yer alan 18 isim hakkında suç duyurusunda bulunuldu


Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 16:36

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı