Magazin

Ünü Türkiye Sınırını Aşan Esra Bilgiç, O Ülkede Marka Yüzü Oldu

Son olarak Ramo dizisinde Sibel karakterine hayat veren Esra Bilgiç, Pakistanlı bir markanın elçisi oldu.

Diriliş Ertuğrul dizisindeki Halime Sultan karakteriyle ünü Türkiye sınırlarını aşan Esra Bilgiç’e başka ülkelerden de reklam teklifleri gelmeye başladı. Türk dizilerinin en fazla izlendiği ülkelerden biri olan Pakistan’ın en büyük şirketlerinden biri olan QMobile; Bir Umut Yeter, Diriliş Ertuğrul ve Ramo gibi dizilerle tanınan Esra Bilgiç’le anlaştı.

ESRA BİLGİÇ MARKA YÜZÜ OLDU

Pakistan’ın ilk cep telefonu cihazları üreticisi olan QMobile’dan yapılan açıklamada, yeni nesil akıllı telefonlarının marka yüzü ve elçisi Türk oyuncu Esra Bilgiç oldu.

Esra Bilgiç pakistan

TÜRK OYUNCU İLE SATIŞLARI ARTIRACAK

Pakistan, 212 milyonluk nüfusu ile Asya’nın en kalabalık ülkeleri arasında yer alıyor. Ülkede cep telefonu kullanıcısı sayısı ise 150 milyondan fazla ve pazarın yüzde 40’ı QMobile’ın elinde. Akıllı telefon pazarında ise şirketin payı yüzde 25’e yakın bir durumda. Aylık 1 milyon adedin üzerinde mobil cihaz satan QMobile, Türk oyuncu ile bu rakamı artırmayı planlıyor.

Esra Bilgiç kimdir

ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğdu. Önce Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji okudu, sonrasında Bilkent’in Uluslarası İlişkiler Bölümüne başladı. Oyunculuk kariyerine ilk olarak TRT1’de yayınlanan ve başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın oynadığı Diriliş: Ertuğrul dizisi ile başladı. Burada Ertuğrul Gazi’nin eşi Halime Hatun karekterine hayat verdi.

25 yaşındaki Esra Bilgiç, 1.77 metre boyunda, 50 kilo ve Terazi burcudur.

DİZİ VE FİLMLERİ

  • Bir Umut Yeter (Derya) – 2018
  • Diriliş Ertuğrul (Halime Hatun) – 2017
  • Ramo -2019


Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 10:28

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı