Gündem

YKS ne zaman yapılacak? 2020 ÖSYM takvimi YKS tarihi

Corona virüsü tedbirleri kapsamında YKS sınav tarihi önce ileri bir tarihe ertelenmiş ardından da tarih geri çekilmişti. Üniversite hayali kuran öğrenciler ise “YKS ne zaman yapılacak?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, YKS ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM sınav takviminde yer alan TYT, AYT ve YDT tarihleri…

En Güncel Türkiye Gündem Haberleri – Gündem

2020 YKS sınav tarihi ile ilgili günlerdir devam eden belirsizlik nihayet sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs günü yapılan Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı YKS tarihi son dakika açıklaması ile birlikte merak edilen soru işaretlerinin tamamını giderdi. Peki, Peki, YKS ne zaman? İşte 2020 Temel Yetenek Testi TYT, Alan Yetenek Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT tarihleri….

Hemen belirtelim ki 2020 YKS sınavı 27 – 28 Haziran tarihinde yapılacak. 27 Haziran’da TYT, 28 Haziran’da ise önce AYT ardından da YDT yapılacak.

YKS TARİHİ ERTELENMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, 26 Mart’ta kameralar karşısına geçen YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendiğini kamuoyuyla paylaştı.

YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı