Spor

Yusuf Yazıcı’dan alkışlanacak hareket!

Fransa’nın Lille Kulübü’nde forma giyen milli oyuncu Yusuf Yazıcı, dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle zor günler yaşayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi hemşerilerini unutmadı. Yazıcı, mahalle muhtarları aracılığıyla belirlenen ailelere elleriyle hazırladığı ve dezenfekte ettiği erzakları bireysel hijyen önlemlerini de alarak ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Aralık ayında yaşadığı sakatlık sonrası Roma’da operasyon geçiren ve fizyoterapist eşliğinde hazırlıklarını Antalya’da sürdüren milli oyuncu, corona virüsü nedeniyle zor durumda bulunan ihtiyaç sahiplerine kendi hazırladı ve dezenfekte ettiği erzak kolilerini dağıttı. Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Erdoğdu Mahallesi ve Aydınlık Eveler Mahallesi’ndeki ihtiyaç sahibi aileye muhtarlık aracılığıyla ulaşan Yazıcı, ailelerin hem ihtiyaçlarını giderdi, hem de onları sosyal mesafeyi koruyarak ziyaret etti.

KENDİ HAZIRLADIĞI ERZAK KOLİLERİNİ ELLERİYLE DAĞITTI

Damar tıkanıklığı nedeniyle ayağı kesilen ve sonrasında protez bacak takılan bir Trabzonspor taraftarı, Yusuf Yazıcı’nın ziyaretinden dolayı çok muylu olduğunu belirtirken, “Siz bizim aşkımızsınız , size kurban olurum, muhtarımız da sağ olsun bizlere yardımcı oluyor” dedi.

Avrupa devleri indirime giderken Süper Lig ekipleri ne yapacak? Corona virüsü salgını tüm dünyayı etkisi altına almış ve spor faaliyetlerinin durmasına neden olmuştu. Hal böyle olunca kulüplerin maç günü gelirleri, bilet satışları, mağaza gelirleri gibi birçok geliri de kesilmiş oldu. Bu kapsamda Avrupa’nın dev takımları oyuncularından indirim talep etti. İspanyol devi Barcelona, tüm yıldızlarıyla görüştü. Almanya’da Bayern Münih ve Borussia Dortmund maaşları azalttı. Fransa’da ve İtalya’da yöneticiler ile futbolcular arasında görüşmeler devam ediyor. Peki Süper Lig’de durum ne olacak? İşte detaylar…haberin devamı

DİĞER

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı