Teknoloji

Ziya Selçuk Açıkladı: LGS Başvuruları Otomatik Olarak Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Liseye Geçiş Sınavı (LGS) başvurularının otomatik olarak yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 7 Haziran 2020 tarihinde LGS başvurularının otomatik olarak yapılacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sınav kılavuzunun geçen sene olduğu gibi 3 Nisan tarihinde yayımlanacağını ifade etti.

Her şeyin planlandığını ve yapıldığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladıklarını açıkladı.

“LGS Başvurularını Otomatik Olarak Yapacağız”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, LGS başvurularını otomatik olarak yapacağız. Başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız. Her şey planlanıyor ve yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS’nin Ertelenmeyeceğini Duyurmuştu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla zor günler geçiren öğrencilerin kaygılarını daha da artırmak istemediklerini belirterek 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS’yi ertelemeyeceklerini açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS ile ilgili şunları söylemişti:

“Salgın dolayısıyla zor günler geçiren öğrencilerimizin kaygılarını daha da artırmak istemiyoruz ve sınava hazırlanmak için yeterli zaman tanımak istiyoruz. Şu anki veriler ışığında, 7 Haziran 2020’de yapılacak LGS’yi ertelememizi gerektiren bir durum yok. Ancak, koronavirüs salgınının seyrine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini takip edeceğiz. Gerekirse önümüzdeki haftalarda durumu bir daha değerlendiririz. Ancak şu an için sınav tarihinde bir değişiklik gündemimizde yok. Özetle, öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla bir yandan uzaktan eğitim derslerini takip etsinler, bir yandan da şimdiye kadar gördükleri konuları tekrar etsinler. LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak.”

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?

Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

Kaynak: Tamindir

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı